زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان

 

نام شرکت دانش بنیان: کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان

حوزه فعالیت: کشت بافت

محصولات: انواع نهال دانه دار و هسته دار

مدیرتولید کشاورزی: ابوذر صادقی

شماره تماس: 4-03158434002

آدرس: اردستان، روستای چهارمیل، شرکت کشاورزی فجر اصفهان

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وبسایت: http://www.fajreisfahan.com/fa/

 

شرکت کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان داراي پنج واحد به نام هاي واحد باغداری، زراعت و تولید نهال چهارميل اردستان، واحد باغداری و زراعت رحمت آباد نطنز، واحد زراعت و تولید نهال مهیار و نونهالان شهرضا ، واحد تولید دامپروری (گاو داری ) رحمت آباد نطنز ، واحد دامپروری (بز داری) قلع گنج کرمان می باشد که در سال 1373 با شماره 127 به ثبت رسيده است که پس از تغییرات با شماره ثبت 90 مشغول به فعالیت می باشد.
فعاليتهاي شركت در پنج واحد گاوداری رحمت آباد، چهارميل اردستان ، باغداری رحمت آباد، مهيار و نونهالان شهر رضا ، بز داری قلع گنج کرمان شامل تولیدات دامی ، گلخانه ای ، كشاورزي ، باغداري و تولید نهال  مي باشد.

فعاليت اصلي:
فعاليت اصلي شركت در حال حاضر تولید شیر و گوشت ، باغداري ، زراعت و تولید نهال مي باشد، ليكن موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 2 اساسنامه عبارتست از انجام کلیه امور مرتبط با فعالیتهای کشاورزی و زراعت، باغبانی و باغداری، دامپروری، دامداری و پرورش و نگهداری طیور، پرورش و نگهداری زنبور عسل، پرورش و صید آبزیان حلال گوشت، بهره برداری و استفاده از محصولات کشاورزی، باغبانی، لبنی و حیوانی و حفاظت و تبدیل آنها، فروش محصولات کشاورزی، واردات ادوات و ماشین آلات کشاورزی از خارج و ایجاد صنایع تبدیلی می باشد.

مجموع اراضي و باغات تحت پوشش:
شركت داراي چهار واحد تحت عنوان واحد چهارميل (اردستان) ، واحد دامپروری رحمت آباد نطنز (دفتر مرکزی) ، واحد باغداری رحمت آباد ( نطنز) و واحد مهیار و واحد نونهالان (شهرضا) مي باشد كه به شرح ذيل می باشد:

واحد زراعت ، باغداری و تولید نهال چهارميل اردستان :
واحد مذكور در 12 كيلومتري جنوب غربي اردستان ( روستاي چهارميل ) واقع و در حدود 1900 هكتار زمين باير و دایر كه شامل 25 حلقه چاه عميق بوده كه تماماً برقي و آبياري در مزارع به صورت باراني از نوع كلاسيك ثابت و متحرك و در باغات و ساير كشتها به صورت غرقابي مي باشد.

توليدات عمده : يونجه، گندم و جو، پسته، انار، ذرت علوفه اي، تولید نهال
سطوح كشت : 185 هكتار باغ پسته، 289 هكتار يونجه و حدود 281 هكتار تحت كشت ساير محصولات زراعي مي باشد. الباقي به علت محدوديت خاك (سنگلاخي و بسيار سبك) و محدودیت منابع آبي به صورت آيش و يا غير قابل استفاده مي باشند.

واحد دامپروری رحمت آباد نطنز(دفتر مرکزی):

این واحد در روستای رحمت آباد در 15 کیلومتری شهر نطنز واقع شده و دارای 5600 راس گاو شیری می باشد .

تولیدات : تولید روزانه حدود 110 تن شیر خام ، گوشت و ...

واحد باغداری و زراعت رحمت آباد نطنز:
اين واحد به مساحت 387 هكتار در روستاي رحمت آباد در 15 كيلومتري شهرستان نطنز واقع شده كه با دو حلقه چاه عميق و يك رشته قنات به كشت محصولات باغي اختصاص دارد .
تـوليدات : محصول عمده واحد در حال حاضر « به » و سيب مي باشد.
سطوح كشت : در این واحد 125 هکتار باغ « بــــه» وجود دارد که بزرگترین باغ "به" خاورمیانه می باشد.

واحد زراعت و تولید نهال مهیار و نونهالان شهرضا:
واحد مهیار به مساحت 2087 هکتار در دهستان مهیار حدود 20 کیلومتری شهرستان شهرضا واقع شده که با 13 حلقه چاه عمیق تماماً برقی به تولید محصولات زراعی اختصاص یافته است. واحد نونهالان نیز در 8.5 کیلومتري شمال روستاي مهیار و اراضی پایکوه کوه کلاه قاضی و نیز در مجاورت ضلع شرقی جاده اصفهان- شهرضا واقع شده است و مساحت تقریبی آن حدود یکصد هکتار بوده و دارای 2 حلقه چاه عمیق بوده و به در آن به فعالیت های زراعی و باغی پرداخته می شود. اين دو واحد در آذر ماه 1389 بر اساس دستور رياست محترم بنياد به اين شركت انتقال يافتند.
تولیدات عمده : یونجه، گندم، جو، ذرت علوفه ای ، ارزن ، انار و انواع نهال دانه دار ، هسته دار و خشک میوه دارای گواهی اصالت و سلامت

واحد دامپروری بز شیری ( نژاد مورسیا ) قلع گنج کرمان

با مساحت 20 هکتار و دارای 19 سالن سرپوشیده که ظریفتی بالغ بر  6000 راس دام سبک (بز ) را دارد که درحال حاظر با تعداد 5000 راس دام در حال فعالیت می باشد.

تولیدات این واحد شامل : شیر بز ، گوشت ، کود دامی ، تولید و عرضه نژاد خالص بز مورسیا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.