زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

Poultry Africa فرصتی دیگر برای سرمایه گذاری متخصصان جهانی پرورش طیور

دومین نمایشگاه و کنفرانس طیور افریقا (Poultry Africa) در روزهای دوم و سوم اکتبر 2019 (دهم و یازدهم مهر 98) در کیگالی، پایتخت رواندا، برگزار می شود. 

این نمایشگاه به ویژه برای صنعت گوشت مرغ و تخم مرغ کشورهایی که در جنوب صحرای افریقا قرار دارند، طراحی شده است.

نمایشگاه طیور افریقا همچنین مورد تایید تیم برگزاری VIV در سراسر جهان قرار گرفته است تا این رویداد دوسالانه، به کیگالی (Kigali) در رواندا بازگردد؛ جایی که بازتاب بسیار مثبتی از سوی غرفه داران و بازدیدکنندگان در سال ۲۰۱۷ به همراه داشت.

Leadership Conference به عنوان یکی از برنامه های مهم این رویداد است که سخنرانانی در سطح جهانی، تخصص خود را درباره موضوعات جهان و منطقه در این صنعت به اشتراک می گذارند، اما برنامه ریزی درباره این کنفرانس نسبت به سال ۲۰۱۷ تغییر کرده است.

قرار است این کنفرانس به جای برگزاری در حاشیه نمایشگاه، در اول ماه اکتبر ۲۰۱۹ و با جدول اختصاصی خود برگزار شود.

نمایشگاه طیور افریقا یک مدل از نمایشگاه های مشهور VIV  (از خوراک تا غذا) اما در مقیاس کوچک تر است که در سرتاسر جهان برگزار می شود. هدف اصلی این نمایشگاه، برقراری ارتباطات در سطوح بین المللی، ایجاد فرصت های تجاری بدون موانع و با حداقل هزینه برای تامین کنندگان و خریداران است.

به گفته دیانا توته، مدیر نمایشگاه طیور افریقا، این دوره که در ماه اکتبر ۲۰۱۹ برگزار می شود، گسترده تر از دوره پیشین آن خواهد بود. همچنین پیش بینی می شود شمار شرکت کنندگان در نمایشگاه در مقایسه با سال ۲۰۱۷، با ۳۰ درصد افزایش، به سطح قابل قبول تری برسد.

فهرست ابتدایی شرکت کنندگان شامل تولیدکنندگان مهم بین المللی محصولات و ارائه دهندگان خدمات به شرکت های طیور می شود. شرکت هایی از افریقا و همچنین آسیا، اروپا و امریکای شمالی در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.

توته در این باره گفت: «در تلاش هستیم تا غرفه های افریقایی بیشتری را به فهرست اضافه کنیم. با این حال، یکی از نکات اصلی درباره نمایشگاه طیور افریقا ۲۰۱۹ این است که نه تنها شامل غرفه داران جدید، بلکه انواع محصولات و خدمات گسترده تر نیز می شود. برای نمونه، استندهایی مخصوص تولیدکنندگان و توزیع کنندگان سیستم های کشتار و فرآوری مرغ در کنار غرفه های شرکت هایی که محصولات بهداشتی حیوانات را ارائه می دهند، از ویژگی های این دوره از نمایشگاه است.»

 

کیگالی، مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه

نمایشگاه و کنفرانس طیور افریقا امسال نیز در مرکز نمایشگاهی مدرن و حرفه ای کنوانسیون کیگالی، پایتخت رواندا، برگزار می شود.

مدیر نمایشگاه طیور افریقا در این باره گفت: «برگزاری نخستین دوره نمایشگاه در این مرکز نشان داد که بدون تردید تصمیم درستی درباره محل آن گرفته ایم. این مرکز نمایشگاهی، به لحاظ سیاسی یک مکان امن و بی طرف برای برگزاری نمایشگاه به شمار می رود. همچنین در مرکز جغرافیایی کشورها در شرق، غرب و جنوب افریقا که تمرکز اصلی ما بر آنهاست، استقرار دارد و پروازهای مستقیم داخلی و خارجی به مناطق مختلف نیز در آن برقرار است.»

بر اساس آخرین برآوردها، کشورهای غرب و شرق افریقا در مجموع حدود ۲ میلیون تن گوشت مرغ و ۲۷ میلیارد تخم مرغ در سال تولید می کنند که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵، ۱۰ درصد رشد داشته باشد.

 

برگزاری کنفرانس با حضور سخنرانان بین المللی

یکی از موفقیت های نمایشگاه افریقا در سال ۲۰۱۷ برگزاری کنفرانس (Leadership Conference) بود. این کنفرانس در واقع نشستی منطقه ای درباره موضوعات مهم مربوط به بازارهای طیور در کشورهای جنوب صحرای افریقا بود که با حضور سخنرانان داخلی و بین المللی برگزار شد. بنابراین برگزاری دومین دوره کنفرانس با خط مشی های مشابه، به طور حتم یکی از برنامه های اصلی این نمایشگاه در سال ۲۰۱۹ است. این کنفرانس یک روز پیش از آغاز کار نمایشگاه برگزار خواهد شد.

توته یادآور می شود که در سال ۲۰۱۷ کنفرانس همزمان با نمایشگاه برگزار شد. وی افزود: امسال با برگزاری کنفرانس پیش از افتتاح نمایشگاه، بازدیدکنندگان می توانند از جلسات علمی به طور کامل بهره ببرند. همچنین بیشترین فرصت را برای حضور در نمایشگاه و برقراری ارتباط با غرفه داران خواهند داشت.

گفتنی است؛ علاقه مندان می توانند جزئیات مربوط به کنفرانس را در وب سایت www.poultryafrica2019.com مطالعه کنند.

هزینه ثبت نام در کنفرانس « Leadership Conference» که در اول ماه اکتبر ۲۰۱۹ برگزار می شود، ۹۹ دلار است. این هزینه شامل حضور در تمام جلسات، ناهار، قهوه و پذیرش برای ثبت نام است.

بجز کنفرانس، تمام بخش های نمایشگاه طیور افریقا در تاریخ دوم و سوم اکتبر ۲۰۱۹ برگزار می شود. به این ترتیب، بازدید از نمایشگاه و همچنین حضور در سمینارهای فنی ارائه شده توسط غرفه داران، رایگان است.

 

استقبال چشمگیر از نمایشگاه طیور افریقا ۲۰۱۹

پیش ثبت نام آنلاین برای تمام کسانی که قصد بازدید از «نمایشگاه طیور افریقا ۲۰۱۹» را دارند، در وب سایت www.viv.net و سه ماه پیش از آغاز این رویداد امکانپذیر است. این نمایشگاه در حال آماده سازی برای استقبال از هیات های سطح بالا از کشورهای مورد نظر و هدف، است. همچنین انتظار می رود در مجموع شاهد حضور گسترده تری از فعالان صنعت نسبت به سال ۲۰۱۷ باشد.

مدیر نمایشگاه طیور افریقا در این باره گفت: «استدلال ها برای حضور در این رویداد مشخص است. بگذارید بگوییم شما در بخش مدیریت یا عملیات فنی تجارت طیور در یکی از کشورهای جنوب صحرای افریقا شرکت خواهید کرد. در اینجا رویدادی به وقوع می پیوندد که به طور ویژه به منافع تجاری تان در فضایی مطلوب و با مشخصات حرفه ای، درست مانند تمام نمایشگاه های VIV در سراسر جهان می پردازد.»

وی ادامه داد: «بی صبرانه منتظریم در فرصتی ایده آل برای برقراری ارتباط با دیگر پیشروهای صنعت مرغداری در افریقا و همچنین تامین کنندگان بین المللی برجسته با یک بسته کوچک تر، به حاضران در نمایشگاه خوشامد بگوییم. این یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه در دیدار با متخصصان پرورش طیور در کشورهای جنوب صحرای افریقا است.»

اگنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.