زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

افتتاحیه شانزدهمین کنگره ملی و چهارمین کنگره بین‌المللی ژنتیک ایران

مراسم افتتاحیه شانزدهمین کنگره ملی و چهارمین کنگره بین‌المللی ژنتیک GC2020 روز چهارشنبه  29 مرداد 1399 بصورت نیمه‌حضوری در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. جزییات این مراسم بطور همزمان و بصورت پخش زنده در شبکه‌های مجازی کنگره در دسترس شرکت‌کنندگان این رویداد بزرگ علمی و تجاری قرار گرفت.

در ابتدای مراسم، دکتر تولایی رئیس کنگره ضمن خوشامدگویی و ابراز خوشحالی از آغاز به کار کنگره با توجه به مشکلات ایجاد شده در پی بیماری عالمگیر کووید_19 به مواردی در رابطه با حفظ تنوع زیستی و انتقال این سرمایه ی عظیم به نسل بعد اشاره کرد.

رئیس کنگره ژنتیک در ادامه از همکاری انجمن ژنتیک و بیوفیزیک ایتالیا قدردانی کرد. وی خاطر نشان کرد: با توجه به پیشرفت های قابل توجه در علم ژنتیک، تلاش علمی هماهنگ و بحث و تبادل نظر میان دانشمندان و اندیشمندان این حوزه ضرورت دارد.

در ادامه مراسم خانم پروفسور والریا پولی به معرفی انجمن بیوفیزیک و بیولوژی مولکولی ایتالیا پرداهت.

در این مراسم از آقای دکتر علی اصغر عالمی به عنوان چهره تاثیر گذار اجتماعی به پاس وقف اموال در جهت احداث کتابحانه، کمک به ساخت دانشگاه و نیز اهدای ساختمانی در دامغان تجلیل به عمل آمد.

در انتها و بصورت آنلاین، بنیاد ژنتیک دامغان که کل ساختمان آن توسط آقای دکتر عالمی وقف شده بود، آغاز به کار کرد.

از دیگر سخنرانان این جلسه آقای دکتر سید جواد مولی و خانم دکتر مریم مهاجری بودند که به شرح اهداف کنگره و ابلاغ تقویم کنگره پرداختند.

چهارمین کنگره بین‌المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران، امسال بصورت مجازی، در ۴ بخش مجزا و طی مدت یکماه و نیم با مشارکت انجمن بیوفیزیک و سلولی ملکولی ایتالیا برگزار خواهد شد.
اولین جشنواره ملی و بین المللی تجاری‌سازی ایده‌ها و محصولات حوزه ژنتیک و اولین جشنواره دانش آموزی حوزه ژنتیک نیز امسال همراه با کنگره ژنتیک بطور نیمه حضوری و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا می‌شوند.
 

 

 

پایگاه اطلاع‌رسانی بیوتکنولوژی ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.