زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

جزئیات فعالیت‌های پژوهشکده گیاهان دارویی

سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، با بیان این که محققان این پژوهشکده تاکنون چندین کپسول گیاهی ساخته‌اند از ساخت داروهای گیاهی دیگر تا پایان سال ۱۳۹۹ خبر داد.

 دکتر رضا غفارزادگان با تبریک فرا رسیدن پنجم شهریورماه، سالروز ولادت حکیم محمدبن زکریای رازی و روز داروساز، نقش داروسازان در حوزه سلامت به ویژه در ایام بروز بیماری کرونا و همچنین ضرورت داروهای گیاهی و نقش آن در تامین سلامت مردم را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.

وی با بیان این که سیاست پژوهشکده گیاهان دارویی تولید داروهای گیاهی متناسب با نیاز مردم است، گفت: تا‌کنون این پژوهشکده توانسته است با تولید کپسول‌های گیاهی لیورسیل، ملیتروپیک، سوپرپلنت، شربت نیگلاپسین و همچنین کپسول گیاهی ترک اعتیاد با نام تجاری دتوکسین که در چهلمین سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی رونمایی شد، به این مهم دست پیدا کند.

سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در ادامه از تلاش این پژوهشکده به منظور گسترش سبد داروهای گیاهی خبر داد و عنوان کرد:  تا پایان سال ۹۹ داروهای گیاهی دیگری نیز به دستاوردهای این پژوهشکده در بخش داروسازی اضافه خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، غفارزادگان تولید استانداردهای گیاهی را بخش مهمی از فعالیت‌های گروه پژوهشی فارماکوگنوزی و داروسازی پژوهشکده گیاهان دارویی عنوان کرد و از رونمایی چندین استاندارد گیاهی در آینده نزدیک خبر داد.

ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار

این پایگاه اطلاع رسانی به کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری تعلق دارد.