زیست فناوری کشاورزی

مرکز جامع اطلاع رسانی

آنفلوانزای پرندگان به طور کامل رفع نشده است!

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه آنفلوانزای پرندگان هنوز به طور کامل رفع نشده است، گفت: اخیرا گزارشاتی از بیماری در مناطقی مانند یزد، کاشان و خرم آباد اعلام شده است. 

ناصر نبی پور اظهار داشت: در استان های بزرگ چون تراکم جمعیت طیور کم شده،  درگیری نیز کمتر شده اما همچنان در برخی نقاط کشور با این بیماری مواجه هستیم و اخیرا گزارشاتی از بیماری در مناطقی مانند یزد، کاشان و خرم آباد اعلام شده است.

وی با اشاره به وضعیت بازار تخم مرغ، میانگین قیمت هرکیلوگرم از این محصول را بین ۵۲۰۰ تا ۵۳۰۰ تومان اعلام و درباره اینکه آیا هنوز تخم مرغ به کشور وارد می شود،  نیز اضافه کرد: فعلا تخم مرغ های وارداتی نیز در بازار وجود دارد.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه مصرف تخم مرغ با گرم شدن هوا حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش می یابد،  افزود: دولت قیمت تخم مرغ را درب مرغداری ۵۳۰۰ تومان تعیین کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، نبی پور درباره اینکه چه پیش بینی برای وضعیت بازار تخم مرغ در روزهای آینده دارید؟، گفت: با گرم شدن هوا مصرف کاهش می یابد علاوه بر این جوجه ریزی های انجام شده منجر به تولید خواهد شد بنابراین قیمت افزایش نمی یابد و احتمال کاهش در این زمینه نیز وجود دارد.

اگنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار ویژه

اخبار